Wyspa Sobieszewska 2021

Korzystamy ze słonecznej pogody i ruszamy na całodzienną wycieczkę 40 km od domu na Wyspę Sobieszewską. Auto pozostawiamy na parkingu i ruszamy rowerami lasem w kierunku Świbna.

Docieramy na wschodni kraniec wyspy. Po drugiej stronie Mikoszewo i dalej Stegna, Kąty Rybackie, Krynica Morska i granica z Rosją. Prom niestety czynny dopiero od maja – przeprawa jest płatna. Inna ewentualność wydostania się z wyspy, to most w Kiezmarku. Brzegiem rzeki dochodzimy do Zatoki i „Mewiej Łachy”.

Ruszamy w przeciwnym kierunku przejeżdżając tym razem drogą przez miejscowości Świbno i Sobieszewo. Docieramy na Wisły Śmiałej i podziwiamy rezerwat przyrody „Ptasi Raj” – miejsce lęgowe ptaków. Są po drodze trzy wieże obserwacyjne z których można podglądać ptasie osobniki.

Na końcu zaglądamy na plażę. Mimo chłodu słoneczne promienie zachęcają do powygrzewania się. Po powrocie do kampera miła niespodzianka. Spotykamy się z sympatyczną kuracjuszką z Żor, córką naszych kamperowych przyjaciół. Przy kawce i resztkach świątecznego ciasta pogadujemy sobie.