W Karpaczu.

Karpacz – deptak.

Październikowe piękne ciepłe dni, postanawiamy spędzić w Karkonoszach. Zatrzymujemy się w Karpaczu Górnym na jednym z parkingów przy hotelu „Karolinka”.

Popołudnie spędzamy na spacerze, przechadzając się uliczkami miasta podziwiając zmiany,  jakie tu zaszły od naszej ostatniej bytności. Jest cicho i spokojnie, czasem mijamy się z grupami młodych ludzi przebywających na wycieczce szkolnej, przedłużających sobie w ten sposób wakacje. Schodzimy w dół, skrótami poczynając od „Białego Jaru”, dochodząc do kultowego budynku byłego domu wczasowego FWP – „Mieszko”. To tu w latach siedemdziesiątych, odbywały się super potańcówki i dansingi, a otrzymanie wejściówki w sezonie było niezwykle trudne. Dzisiaj budynek ładnie odnowiony sprawia wrażenie pustego, a szkoda.

Główna ulica – dziś deptak. W dali dom wczasowy „Mieszko”.
Hotel „Biały Jar” – to stąd biorą początek i kończą się wycieczki po górskich szlakach.

Kierując się od „Białego Jaru” do wyciągu na Kopę, mijamy skocznię narciarską, której rekordzistą jest Adam Małysz. Nieopodal znajduje się odnowiony (po pożarze) hotel „Orlinek”. Niestety zamknięty na cztery spusty z banerem „na sprzedaż”. Z zewnątrz odrestaurowany starannie, przypomina dawniejszy hotel, który był symbolem Karpacza. Wewnątrz niestety surowo, pomieszczenia są nie wykończone.

Karpacz – zabudowania byłego hotelu „Orlinek”.
Schodząc drogą od wyciągu, napotykamy tablicę z informacją. Nie próbowaliśmy.
Karpacz – dom Henryka Tomaszewskiego twórcy teatru pantomimy.

Idąc ulicą Karkonoską w kierunku Karpacza Górnego, powyżej „Białego Jaru” znajdujemy ładnie położony dom Henryka Tomaszewskiego, twórcy teatru pantomimy. Był także kolekcjonerem zabawek, które podarował gminie Karpacz i można je oglądać w miejscowym muzeum zabawek.

Karpacz – Uroczy dom w którym mieści się apteka.
Karpacz – Gościniec „Leśny Dwór”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *